Pokój alergika

Sprzątanie Police zadzwoń 666484444

zachodniopomorskie

Alergia wziewna to nie bardzo powszechna przypadłość, która zamyka w naturalnym funkcjonowaniu. Porządki są najbardziej niebezpieczne – kurz, pył a zagraniczne alergeny, wzbijają się w górę i wpływają do naszych dróg oddechowych. Kaszel, kichanie czy zaczerwienione oczy mogą skutecznie zniechęcić do czyszczenia. Jak sobie z nimi mówić? Podpowiadamy!

Sprzątanie Maszewo zadzwoń 666484444

 

Alergia na brud i roztocza

Kurz to mieszanina wielu zabrudzeń – wśród nich stwierdzają się m.in. włosy, włókna, naskórek, piasek, a jeszcze roztocza. Te nowe to mikroorganizmy, których odchody są najczęstszymi alergenami.

agd odkurzacze
agd odkurzacze

Nie brzmi zbyt ciekawie prawda? Mimo wszystko niewielka ilość kurzu w lokalu zapewne żyć nawet… zdrowa! Jak pochodzi z badań, kontakt z zabrudzeniami oraz bakteriami stymuluje nasz układ odpornościowy. Niestety, w wypadku kobiet z alergią nawet ta minimalna część może ograniczać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Oprócz kataru, kaszlu czy innymi podrażnieniami, kurz wpływa także na skórę. Zanieczyszczenia zakładające się na poduszce, narażają skórę twarzy na pryszcze i zaczerwienienia. Jak więc pozbyć się kurzu? Oczywiście przy pomocy odkurzacza!
Odkurzanie pokoju

Zobacz inne propozycje pożyczka zaplo

Pokój alergika winien być spożywany regularnie, nie jest jednak jednej ważnej odpowiedzi, mówiącej jak często powinno się odkurzać. Zazwyczaj angażuje się, że dwa razy w tygodniu to minimum. Zdecydowanie częściej powinniśmy złapać za odkurzacz, jak liczymy w lokalu zwierzęta bądź przedmioty przyciągające kurz np. zasłony, grube dywany, pledy itd. Tych aspektów wystroju nie powinno być w spokoju alergika – potrafią mu jedynie zaszkodzić. Aby odkurzanie było skuteczne warto się do niego znacznie zorganizować. Niezbędny będzie odkurzacz z workiem syntetycznym i filtrem HEPA. Worki syntetyczne przygotowane są ze specjalnego mikrowłókna, które dodaje im moc na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto przynoszą większą filtrację niż standardowe worki i efektywnie redukują emisję kurzu do wnętrza. Filtr HEPA radzi sobie z zabrudzeniami coraz lepiej – istnieje w stanie usunąć nawet małe cząsteczki kurzu ze skutecznością ponad 99%. Warto zatem zainwestować w niniejszego rodzaju narzędzia do konfrontacje z zabrudzeniami. Niezawodne worki syntetyczne i filtry HEPA można znaleźć na ścianie swiatworkow.

zobacz również Agencja pracy tymczasowej

Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz regularnego odkurzania drogą na pokój bez kurzu jest typowe zmienianie pościeli i mycie jej w co najmniej 60 stopniach Celsjusza. Właśnie to giną roztocza i bakterie zalegające w poduszkach czy kołdrze. Poza pościelą należy dbać o regularnym praniu firan, zasłon, narzut a własnych materiałów, w jakich kumuluje się kurz. Różnym systemem na pozbycie się alergenów jest oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie zmniejszy ich liczba oraz aktywność, dzięki czemu samopoczucie alergika ulegnie wyraźnej poprawie. Życzymy miłych porządków!

Artykuł zaprojektowany jest ze źródła pokój alergika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *