Choroby wieku podeszłego

Promocja pieluchy Dziwnów

zachodniopomorskie

Ciało człowieka z rozwojem lat podlega zmianie i osłabieniu. Niedomagania w byciu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to wyłącznie chwila z czynników towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej cierpią seniorzy?

Promocja pieluchy Stargard

Choroby wieku starczego to koniec naturalnego procesu, którym jest starzenie się organizmu, a ich działanie może przyspieszyć m.in. sposób życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro
pampersy allegro

Osoby stare często wymagają zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a i kontrole i ochrony w najjaśniejszych czynnościach. Mogą być problem np. z prostą toaletą – wtedy dostępne będą pieluchomajtki dla dorosłych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza moczowego, są głównie kobiety, ale problem może obchodzić i mężczyzn. To jakaś spośród najbardziej kłopotliwych dolegliwości, o której zwykle żaden senior nie chce rozmawiać. Zapewne stanowić faktem chorób układu nerwowego, najczęściej ale jego przyczyną są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Stargard

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dużych, ale również zastosować odpowiedni system leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to nowa z chorób występujących przeważnie w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia zmian w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, oraz największe jest u pań po 50. lub 60. roku życia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej składa się z chęcią na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia opinii i wada Alzheimera

Zapominanie imion, nazw prac oraz zdarzeń, kłopoty z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej istotne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy zostanie tenże i zapomni ważnych spraw – np. wyjdzie z domu bez rozwiązania go na wynik, odkręci gaz, wyjdzie jeden na wieś natomiast nie będzie umiał wrócić – może się to skończyć tragicznie. Zaburzenia myśli to solidna i zła dolegliwość, często – mimo iż nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Że wtedy istnieć jednak także otępienie, uszkodzenie mózgu, które spowalnia jego produkcję. Zaburzenia te potrafią towarzyszyć np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego występuje zwłaszcza u pań po 65. roku bycia – przechodzi na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, zwykle w wczesnym stadium. Choroba jest efektem procesów przebiegających w naczyniach tętniczych w siłę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które potrafią doprowadzić lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni sposób trwania a zła dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie ogromnych zawartości alkoholu, a i uwarunkowania genetyczne. Lepiej jak najwcześniej zadbać o ochronę, czyli zmienić sposób bycia oraz dietę, a i minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i podejmować preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania pokazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to fakt osób około 60. roku życia. W podeszłym wieku cukrzyca może biegać bez widocznych objawów. Istnieją natomiast czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga lub otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Stargard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *