PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Lipiany

zachodniopomorskie

Nie z dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym zbieżne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest oczywistym surowcem, jaki znajduje duże zastosowanie, nie właśnie w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce wybierają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi to nic innego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Trzebiatów

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego doskonała wytrzymałość – zatem nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy odznacza się największą odpornością na oddziaływanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego uzyskuje się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz także zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Wykorzystuje się spośród niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Razem stanowi zatem wytwór na końcu popularni i otwarty, że uzyskuje się go również do realizacji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Trzebiatów

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy z tego, że uznanie kupił nie tylko na gruncie budownictwa, lecz także dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek traktowany jest do przygotowywania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, czy choćby w mieniu biżuterii i innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego dzielą się połączyć w popularne kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i dojdzie w style najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Trzebiatów

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Gdy teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy odznacza się wyjątkową trwałością i dlatego świetnie przyznaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, zwiększamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, lecz także antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą obraca się również do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Trzebiatów

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć oraz warunki atmosferyczne. Za sprawą tych dziś zalet ważna je kojarzyć zarówno we wnętrzach, jak również do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe modne są w sfery nie właśnie ze znanego szerokiego zastosowania, lecz także niezliczonych możliwości dekoracyjnych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy uzyskać wiele nowych opcji kolorystycznych, odpowiadając tym tymże posadzkę do swoich spraw oraz pojęć o tym kiedy powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie zapominajmy, że samą spośród ważniejszych przestrzeni jest także ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia pracy i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Trzebiatów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *