Haluksy

Haluksy Wałcz

zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby działania Zajmują nie tylko kobiet, lecz także mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Miesza się z ostatnim stały ból, a nawet kłopoty z toczeniem się i działaniem. Jest wiele swoich środków na radzenie sobie z ostatnim dyskomfortem. Lub są one zawsze pewne? Jakie nowe formy można spotkać?

Haluksy Goleniów

Gdy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w ziemiach palucha, jaka z momentem może tworzyć rozrastanie się stopy, jakie zawiera za sobą nowe trudności. Najczęstszą podstawą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z jakimi bynajmniej nie odda się walczyć. Do pozostałych powodów należy otyłość, siedzący tryb życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w kształcie trójkąta), albo te płeć (to schorzenie częściej występuje u ludzi płci pięknej). Czasami przedstawia się również typ stopy – egipska, jaka istnieje dużo narażona na zmiany.
Które są metody leczenia?

Główną drogą jest operacja, jednak dużo kobiet i radzi sobie „domowymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z prostym obcasem i wysoką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale pomagają w kampanii z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające identycznie jak ortezy. Myślą one skorygowane miejsce na dłużej,
Wkładki do butów – powinien jednakże mieć, żeby były dopasowywane sam do stopy, dopiero wtedy wykazują odpowiednie działanie,
Wykonywanie ćwiczeń, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W wypadku dużego bólu chwali się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, istnieje zatem pewny możliwość na wszelkie pozbycie się problemu. Niektóre z akcji są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje tylko nacięcie, jakie się bandażuje, nie jest wtedy konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. funkcjonowanie na piętach i na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby tworzą bezpośrednie wartości, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalistę i fizjoterapeuty, którzy zadziałają w wybraniu metod leczenia sam do każdego. Dobrze także dbać o działaniu odpowiednich ćwiczeń, jakie mogą zapobiegać powstawaniu tego tematu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Goleniów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *