Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Police Zadzwoń 790666593

zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest oryginalnym obowiązkiem firm, których kierowcy wykonują usługi przewozu międzynarodowego na kraju tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie odpowiednie dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione pozostało w danych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Maszewo Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej stawki za każdą porę pracy działa na koszty pracownicze polskich spółek transportowych robiących we Francji, a ponadto wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do wyznaczenia swojego obywatela na obszarze Francji, we wszelkich możliwych przypadkach delegowania. Traktuje to zarówno kabotażu, jak również przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego rodzaju ważny jest za reprezentowanie biura we Francji, a ponadto dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi te wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje dodatkowo prowadzenie ewidencji czasu pracy prowadzonej na miejscu Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, łącznie z faktem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin rzeczy w rodzaj dobry z prawymi na kraju tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z odpowiednim dodatkiem według dotychczasowej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i teraz wynosi 10,03 euro za godzinę. W podsumowaniu należy te uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która wyznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Maszewo Zadzwoń 790666593

Potrzebne jest także wyznaczenie dni urlopu i innych wolnych dni, włącznie z oddającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy prowadzą jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Razem z aktualnymi przepisami, składniki wynagrodzenia i różne dodatki uwzględnione w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w wypadku przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeśli sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna płynąca z programu zbiorowego może to uczyć nie tylko minimalną stawkę godzinową, lecz też dodatek stażowy (uzależniony od długości akcji oraz osiągający do 8 proc.), dodatek z tytułu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z tytułu rzeczy w święta i niedziele oraz należności z urzędu podróży służbowych, naliczane za każdy dzień z zakwaterowaniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Maszewo Zadzwoń 790666593

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *